نمایش 1–48 از 351 نتیجه

کاغذدیواری مدرن طیف گسترده ای ازدیوارپوش‌ها را دربر می‌گیرد. شاید اینگونه بتوان گفت که هر دیوارپوشی که سبکی کلاسیک نداشته باشد در این دسته جای می‌گیرد. ممکن است این تعریف بنظرتان کمی عجیب برسد اما سبک کلاسیک قاعده و قانون مشخصی دارد که همه ما به آنها واقف هستیم اما در دنیای مدرن شما هر طرح و نقشی را می‌توانید استفاده کنید و خلاقیت خود را برای ابداع نقوش متفاوت و بدون چهارچوب بکار گیرید. طرح‌های گلدار یا داماس بیشتر برای فضاهای کلاسیک استفاده می‌شوند اما تمامی مدل‌های دیگر در سبک پست مدرن و مدرن جای می‌گیرند.

امروزه در دکوراسیون داخلی نیز سبک مدرن بسیار پرطرفدار است و یکی از برجسته ترین ویژگی‌های آن را می‌توان استفاده خطوط ساده و بدور از شلوغی آن دانست. بدین‌وسیله شما می‌توانید حتی فضاهای کوچک را نیز به زیبایی دیزاین کنید. بسیار از اشخاص این سبک را بیش از حد دلمرده و سرد می‌دانند. اما بهتر است بدانید که با بکارگیری سبکی مدرن در منزل، فضایی آرامبخش، در عین حال ساده و دلباز خواهید داشت. در دنیای کاغذدیواری‌ها نیز مدرنیته بیش از پیش جایگاه خود را پیدا کرده و بیشتر افراد از این مدل دیوارپوش‌ها برای دیزاین منزل خود استفاده می‌کنند.

کاغذ دیواری سبک مدرن

دوره مدرن پس از دوران پساکلاسیک پدیدار شد. مدرنیته در بخش‌های مختلف از جمله فلسفه و سیاست و هنر و...نمود پیدا کرد و تاثیرات بسیاری از خود بر جای گذاشت. پس نمی‌توان گفت کلمه مدرن تنها معطوف به هنر و دکوراسیون داخلی یا کاغذدیواری می‌شود.

این نوع دکوراسیون در اواخر قرن نوزدهم و بالاخره در قرن بیستم به اوج خود رسید. در حیطه دیزاین داخلی سبک مدرن به طرق مختلف ابراز وجود می‌کرد. روش‌هایی مانند قرار دادن رنگ‌های متضاد کنار یکدیگر یا رنگی خنثی و چشمگیر در یک فضا از آن جمله بودند.

در سال 1920 تاثیرگذارترین فلسفه مدرن با دنبال کردن مکتب طراحی باهاوس ایجاد شد. سه عنصر اصلی که در این روش دیده می‌شوند فضاهای روشن، خطوط و فرم هندسی است.

از دیگر مشخصات آن می‌توان به حذف عناصر اضافی و استفاده از نور طبیعی اشاره کرد. همچنین وسایل کم ارتفاع و خطوط افقی و عمودی با منحنی کمتر از دیگر شاخصه های سبکی مدرن محسوب می‌شود.افرادی که سادگی را دوست دارند عموما از طرفدارن دکوراسیونی به این شیوه هستند. کاغذدیواری مدرن نیز با فاصله گرفتن از قوانین کلاسیک فضایی متفاوت و ساده خلق می‌کند.

تفاوت کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن

در سبک کلاسیک بیشتر شاهد طرح‌هایی چون داماس، گلدار و ساده هستیم که عموما رنگ‌هایی مانند نسکافه ای، یاسی، کرم و بژ دارند. اما در نوع مدرن طرح‌های ساده یا دارای نقوش هندسی و گرافیکی هستند که بسیار باهم متفاوتند و قاعده خاصی ندارند.

در مورد رنگ‌های غالب در این سبک نیز نمی‌توان نظری قطعی داد. زیرا تقریبا هر رنگی را در این نوع متریال می‌توان یافت. اگر فضایی فاخر و باشکوه و اصیل می‌خواهید دیوارپوشی کلاسیک انتخاب کنید.

شما با استفاده از این کاغذ دیواری‌ مدرن می‌توانید نقطه کانونی خیره کننده، یا دیواری برجسته و بطور کلی محیطی خاص ایجاد نمایید.

ایده‌هایی نوین با هنر سنتی و ترکیبی نو که از تلاقی این دو به وجود می‌آید می‌تواند یک کاغذدیواری مدرن بسیار زیبا خلق کند. طرح‌های گرافیکی و هندسی را به وفور در این نوع محصولات خواهید دید.

یک فضای قدیمی را با استفاده از این نوع دیوارپوش‌ها که نقوشی نوستالژیک و در حال خاص دارند به مکانی شیک تبدیل کنید. درواقع شما باید جسارت انتخاب طرح و رنگ‌های متفاوت را داشته باشید و این نکته را نیز حائز اهمیت قرار دهید که دانستن قوانین رنگ‌ها و چرخه رنگ عاملی مهم برای خلق فضایی زیبا است.

برای استفاده از این سبک کاغذدیواری‌ها در محیط به دیوار شاخص توجه ویژه ای داشته باشید، چرا که با انتخاب صحیح دیوارپوشی برای این فضا می‌توانید یک مکان کاملا چشمگیر به وجود آورید.

محیطی گرم و صمیمی و بسیار جذاب را با نصب یک کاغذدیواری مدرن در کنار رنگ‌هایی مناسب می‌توان ایجاد نمود. در دنیای امروز با دستگاه‌های مدرن چاپ و فناوری به روز دیوارپوش‌هایی با طراحی و کیفیتی بسیار عالی به بازار عرضه می‌شوند. ثبات رنگی آنها نیز در درجه بالایی قرار دارد.

 

انواع کاغذ دیواری مدرن

سبک معاصر برای طراحی کاغذدیواری مدرن نقش ویژه ای ایفا می‌کند. با توجه به اکسسوری‌های منزل و مبلمان و دیگر آیتم‌ها این طرح‌ها انتخاب می‌شوند. کاغذدیواری‌ها امروزه نقوشی بسیار گوناگون دارند و هر سلیقه ای را راضی می‌کنند. طراحان نیز برای ایجاد طرح‌هایی متفاوت در حال پیشرفت هستند.

1- طرح هایی با رنگ غلیظ

دیوارپوش‌های پررنگی چون بنفش، نارنجی و قرمز با قرارگیری در کنار رنگ‌های خنثی به خلق فضایی بسیار چشم‌نواز کمک می‌کنند. در اتاق خواب یا فضای نشیمن می‌توانید از این شیوه برای دیزاین دیوارها استفاده نمایید و محیطی جذاب به وجود آورید.

گاهی باید کمی جسارت را در انتخاب رنگ برای دیزاین داخلی منزل بکار برد و نتیجه ای متفاوت و عالی گرفت. امروزه با گسترش تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، افراد با دیزاین حرفه ای منازل بیش از پیش آشنا شده اند و حتی در آشپزخانه و حمام نیز این نوع کاغذدیواری را نصب می‌کنند.

2- طرح طبیعت

طبیعت همواره آرامبخش بوده و الهام گرفتن از آن در هر متریالی این حس را با خود به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر به پدیده‌های طبیعی بسیار علاقمندید، کاغذ دیواری طبیعت با نقوشی که یادآور گل، حیوانات، درخت و پرندگان هستند انتخابی عالی برای شماست. همچنین اگر یک محیط دلگیر را می‌خواهید جانی دوبار ببخشید، بهترین راه برای بانشاط جلوه دادن آن فضا نصب همین نوع از دیوارپوش‌هاست.

3- کاغذدیواری مدرن با طرح سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی برای دیوار شاخص می‌تواند عالی باشد. ضمن اینکه برای فضای اتاق خواب بخصوص اتاق نوجوانان کاملا مناسب خواهند بود. از طریق این محصولات می‌توان محیطی بعد دار ایجاد نمود. امروزه افراد زیادی این مدل دیوارپوش را برای نشیمن و روی دیوار اصلی انتخاب می‌کنند.

4- طرح مدرن ساده

کاغذ دیواری ساده را می‌توان با نوع طرح‌دار ترکیب کرد و به نتایجی رضایت بخش رسید. از این طریق تعادل در فضا ایجاد شده و تاثیرگذاری کاغذدیواری طرح‌دار بالا خواهد رفت. درواقع این تضاد باعث به وجود آمدن زیبایی بصری در منزل شما خواهد شد.

5- کاغذدیواری مدرن با الهام از فرهنگ

در این سبک کاغذدیواری طرح‎‌های بسیار متفاوت و جالبی وجود دارد. طرحی از معماری‌ شهرهای باستانی یا نقاشی‌های معروف و بجا مانده از دوران گذشته و یا بنایی بسیار معروف را در این نوع کاغذ دیواری ها می‌توان یافت. شما از این طریق می‌توانید به سادگی محیطی اصیل و چشم‌نواز ایجاد نمایید. در اتاق خواب یا نشیمن این طرح‌ها را نصب کنید و از فضای خلق شده لذت ببرید. بسیاری از افراد می‌خواهند با کمترین هزینه محیطی باشکوه در منزل ایجاد کنند یکی از کم خرج‌ترین راه‌ها نصب چنین دیوارپوش‌هایی که است که الهام گرفته از فرهنگ و هنر یک سرزمین هستند.

6- طرح‌های مخصوص اتاق کودک

در اتاق کودکانی با سنین بسیار کم می‌توان از کاغذ دیواری اتاق کودک با رنگ خنثی استفاده کرد. اما برای سنین بالاتر برای انگیزه بخشی به کودک نصب دیوارپوشی با طرح شخصیت‌های موفق نیز انتخابی مناسب است. بسیاری نیز طرح‌ شخصیت‌های مشهور کارتونی را برای این محیط ترجیح می‌دهند. غیرازاین‌ها روشی دیگر برای جذابترشدن این مکان وجود دارد و آن نصب یک کاغذدیواری با طرحی مدرن و ساده در کنار اکسسوری‌هایی با رنگ روشن است. بطور کلی کاغذدیواری‌هایی با سبک مدرن تنوع بسیار بالایی در این زمینه دارند که سلایق مختلف را پاسخگو خواهند بود.

7- کاغذدیواری با سبک مدرن برای آشپرخانه

شاید برای چنین فضایی کاغذدیواری آخرین انتخاب شما برای پوشش دیوارها باشد. اما امروزه بسیاری از اشخاص این متریال را برای آشپرخانه نیز بکار می‌برند. بطور مثال طرحی از غذا یا وسایل آشپزی می‌تواند انتخاب خوبی برای کاغذ دیواری آشپزخانه باشد.

8- کاغذ دیواری با سبک بوهو

این مدل از کاغذ دیواری ها نیز زیر شاخه مدرن محسوب می‌شوند. رنگ های پایه در بوهو سبز، خاکستری و قهوه ای هستند که در کنار چیدمانی با رنگ‌هایی چون نارنجی، بنفش و آبی متالیک کامل می‌شوند. آزادی در انتخاب حرف اول را در این سبک می‌زند پس می‌توانید به راحتی هر طرحی از کاغذدیواری مدرن را نصب نمایید.

9- دیوارپوش مدرن برای نشیمن

در این مکان اگر محیطی لوکس و چشمگیر می‌خواهید بهتر است از کاغذدیواری راه راه و ترجیحا خاکستری ملایم استفاده کرده و در کنار آن اکسسوری‌هایی با رنگ‌های طلایی یا نقره ای را بکار ببرید. طلایی برای ایجاد جلوه ای لاکچری در کنار رنگی خنثی و تیره برای کاغذ دیواری پذیرایی عالی عمل می‌کند.

10- کاغذدیواری مدرن در ورودی منزل

در این قسمت می‌توانید دیوارپوشی با طرح راه راه نصب کرده و در کنار آن آینه و کنسولی زیبا قرار دهید. تا از این طریق محیطی شیک ایجاد نمایید. همچنین طرح‌های پانوراما به ورودی منازل جذابیت بالایی می‌دهند.

11- کاغذدیواری مدرن در اتاق خواب

با استفاده از طرح‌های تکرار شونده مانند برگ، یا دایره می‌توان فضایی آرامبخش ایجاد نمود. و به کمک وسایل چوبی این حس را قوت بخشید. همچنین کاغذ دیواری های مدرن سه بعدی نیز برای این محیط مناسب هستند. البته باید توجه کنید که رنگبندی کاغذ دیواری اتاق خواب با روتختی و پرده ها هماهنگی داشته باشد.