نمایش 1–48 از 115 نتیجه

امروزه کافی‌شاپ‌ها علاوه بر آنکه محلی برای قرار‌های دوستانه و عاشقانه هستند. کاربری‌‌های دیگری پیدا کرده‌اند. بسیاری از افراد بصورت روزانه وعموما در زمانی مشخص برای انجام دادن کارهای اینترنتی خود با لپ‌تاپ به این مکان رفته و با سفارش نوشیدنی درگوشه‌ای دنج از کافه مشغول به انجام کارهای خود می‌شوند.

شاید حس آرامبخش و فضای انرژی افزای این مکان‌ها را بتوان مهم‌ترین دلیل انتخاب چنین محیطی برای پیشبرد کارهای اینترنتی یا حتی مطالعه دانست. برخلاف رستوران که هدف همه مشتریان حاضر خوردن غذاست، در کافی‌شاپ ممکن است هرفردی به دلیلی خاص آن فضا را انتخاب کرده باشد.

بطور مثال برخی برای قرارهای‌عاشقانه یا دوستانه، عده ای فقط برای صرف یک نوشیدنی یا خوراکی دلچسب، تعدادی افراد نیز محیطی دنج یافته و به انجام کارهای مرتبط با اینترنت می‌پردازند. حتی ممکن است افرادی برای ریلکس کردن و دوری از استرس روزانه با گذراندن دقایقی دراین محیط آرامش خود را بازیابند.

همانطور که توضیح داده شد این مکان ممکن است کاربری‌های متفاوت برای افراد داشته باشد. و دقیقا به همین دلیل است که دیزاین آن باید بسیار با دقت انجام شود. درادامه به بررسی نکات مختلف پیرامون طراحی داخلی این فضا و به خصوص پوستر دیواری کافی شاپ می‌پردازیم تا با توجه به تمامی موارد بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب بهترین کاغذ دیواری کافی شاپ

قبل از هرچیز شما باید سبک طراحی یا همان کانسپت را انتخاب کنید. به این‌صورت که باید بررسی کنید که در چه منطقه‌ای و چه مشتریانی می‌خواهید کافی‌شاپ راه‌اندازی کنید. بطور مثال قطعا دیزاین یک کافه نزدیک دانشگاه و با مشتریان هدف که دانشجویان محسوب می‌شوند قطعا با دکوراسیون کافه‌ای در منطقه لوکس و به اصطلاح بالای‌شهر متفاوت خواهد بود.

در راه‌اندازی چنین کسب وکاری مانند تمام کارهای دیگر قبل از هرچیز به دنبال سود بیشتر با کمترین هزینه هستیم. پس باید بطور دقیق بررسی کرده و مشتریان هدف، سبک دیزاین و منطقه مدنظر را انتخاب کرده و سپس بهترین گزینه را با کمترین قیمت کاغذ دیواری کافی شاپ در اولویت قراردهیم.

جالب است بدانید برطبق نظرسنجی‌های انجام گرفته بیشترافراد معیار برگزیدن یک کافه را تجربه خوب می‌دانند و این اهمیت فضا و البته ارتباط خوب را حتی قبل از منویی جذاب و پروپیمان قرار می‌دهد.

پس از آنکه شما سبکی خاص را برای چیدمان و دکوراسیون داخلی و کاغذ دیواری کافه انتخاب کردید باید این نکته مهم را نیز حائز اهمیت قرار دهید که همبستگی و تناسب بین آیتم‌های استفاده شده در محیط کاملا برقرار باشد. بطور مثال لامپ‌ها، صندلی و میزها، دیوارپوش، دکوری‌ها و حتی کفپوش با یکدیگر همخوانی داشته و در نگاه کلی یک محیط چشم‌نواز خلق شده باشد. این امر بصورت ناخودآگاه حسی مثبت در مشتری ایجاد خواهد کرد.

سبک های مختلف دیزاین کافی شاپ

سبک‌های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ استفاده می‌شود که درادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم که می‌تواند راهنمایی برای خرید کاغذ دیواری برای کافه متناسب با محیط مدنظرتان نیز باشد.

1- سبک کلاسیک

وقتی سخن از کلاسیک به میان می‌آید ناخودآگاه آیتم‌های نوستالژیک و گاهی پرزرق و برق و لوکس در ذهن ما تداعی می‌شود. دردیزاین کافه نیز این موضوع صدق می‌کند. بدین صورت که در یک کافی‌شاپ با سبک کلاسیک ما باید شاهد نورپردازی کامل و روشن توسط وسایل روشنایی مختلف مانند چراغ‌های لوکس، لوستر، لامپ، فانوس و حتی شمع باشیم.

درواقع این تم دیزاین یادآور قرون گذشته با شکوه و جلال است. برای پوشش دیوارها از طرح‌هایی مانند کاغد دیواری داماسک و پوستر دیواری کلاسیک که می‌تواند پرزرق و برق یا طرحی ساده و مات‌ باشد استفاده کنید یا اینکه پوستردیواری با طرحی از یک میز قهوه با چیدمانی کلاسیک را سفارش دهید، طرح‌هایی مانند نقاشی از اروپای قدیم نیز می‌تواند جذاب باشد. کفپوش چنین محیطی عموما از طرح چوب یا پارکت لمینت است.

2- سبک روستیک

این سبک جذاب همانطور که از نامش پیداست باید حسی از فضای روستایی و قدیمی را در محیط ایجاد کند. در این نوع چیدمان از وسایلی که در مزرعه یا خانه‌های روستایی کاربرد دارد و حالتی قدیمی به خود گرفته‌اند استفاده می‌شود. همچنین بیشترین آیتمی که در چنین‌ سبک‌هایی دیده می‌شود آجر و چوب و گیاهان است که حس و حالی از فضاهایی در دوره قدیم یا خانه‌های جنگلی را القا می‌کند.

کافی‌شاپ با دیزاین روستیک بیشتر از دیگرسبک‌ها طرفدار دارد. به همین دلیل است که کافه‌های اینچنینی را بسیار زیاد می‌بینیم. اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا این فضاها که امروزه با چنین سبکی درحال افزایش هستند، توانسته اند با دیزاینی اصولی حق مطلب را درمورد یک دکوراسیون حرفه ای روستیک ادا کنند؟

برای آنکه کافی‌شاپ شما بتواند در بین چنین فضاهایی کاملا خودنمایی کند به جزییات بیشتر توجه کنید و سعی کنید رنگبندی تمام موارد را کاملا متناسب با یکدیگر انتخاب کرده و یک ترکیب بندی حرفه‌ای داشته باشید. همچنین میتوانید از کاغذ دیواری وینتیج استفاده نمایید.

 

3- سبک کافه باغ

این سبک نیز امروزه بسیار محبوب شده است. برای ساخت چنین فضایی باید از پنجره‌هایی بزرگ که نورخورشید را کامل به داخل هدایت کند استفاده کنید. همچنین گیاهان سبز و متنوع حس و حالی باطراوت ایجاد می‌کنند که حتما باید در نقاط مختلف بصورت روی زمین قراردادن یا آویزان کردن از سقف و حتی گذاشتن آنها در قفسه‌ها، استفاده شوند.

4- سبک هنری

امروزه کافه‌هایی با سبک هنری در حال افزایش هستند. در این نوع چیدمان از آیتم‌هایی مانند آثار هنرمندان قدیمی مثل ون‌گوگ یا حتی طرح‌هایی از پرتره هنرمندان مشهور استفاده می‌شود.

اما در نوع دیگری ازاین سبک کافه‌ها آثار هنرمندان جوان و تازه‌کار در حیطه عکاسی و نقاشی روی دیوار آویخته می‌شود. سپس بصورت دوره‌ای طرح‌ها تعویض می‌شود و ازاین طریق فضایی پویا ومتنوع مانند گالری‌ آثارهنری ایجاد خواهد شد، که مشتریان را سر ذوق می‌آورد.

بدین‌وسیله هنرمندان جوان بیشتر شناخته می‌شوند و کافی‌شاپ نیز فضایی با تنوع بالا و جذاب‌تر خواهد داشت. بهترین سبک پوستر دیواری کافی‌شاپ برای این محیط ، پوستر دیواری هنری ، پوستر دیواری موسیقی یا پوستر دیواری پتینه است، که بعنوان قابی زیبا برای آثار هنرمندان تازه‌کارباشد.

5- کافه با تم گیم

کافی‌شاپی را تصور کنید که بتوانید در آن علاوه بر سفارش خوراکی‌ و نوشیدنی، بازی کنید و همراه با دوستانتان سرگرم شوید. کافه‌هایی که کنسول بازی دراختیار مشتریان قرار می‌دهند در شهر‌های بزرگی چون توکیو و شانگهای بسیار دیده می‌شوند.

از آنجایی که این نوع فضاها در کشور ما هنوز جای خود را باز نکرده اند می‌تواند ایده‌ای عالی برای شروع یک کسب‌ و کار باشد. بیشتر نوجوانان از چنین کافه‌ای استقبال خواهند کرد علاوه برآن امروزه بسیاری از جوانان نیز بصورت حرفه‌ای گیم بازی می‌کنند و می‌توان مشتریان بسیاری را از این طریق جذب کرد.

برای انتخاب پوستردیواری کافی‌شاپ دراین فضا بهتر است از بین انواع پوستر دیواری گیم نت ، شخصیت‌ های گیم را سفارش داد تا پوشش دیوارها نیز با دیزاین کلی محیط در تناسب باشد.

6- سبک سنتی

طراحی سنتی نیز می‌تواند تا حدودی شبیه به سبک روستیک باشد با این تفاوت که در سبک سنتی بیشتر آیتم‌های یک منطقه یا کشوری که در آن زندگی می‌کنیم مورد توجه قرار می‌گیرد اما در نوع روستیک شما ممکن است عناصری از یک منطقه روستایی اروپایی ویا هرفضای دیگری که حالتی قدیمی دارد را استفاده کنید و تاکید روی مناطق خاصی وجود ندارد.

اما در دیزاین سنتی ما بیشتر از عنصرهایی که در ایران قدیم استفاده می‌شده بکار میبریم مانند لباس‌های محلی کشورمان، فانوس و فرش‌های ایرانی که نشانگر اصالت است. پوستر دیواری کافی‌شاپ نیز در چنین فضاهایی بهتر است با طرح‌هایی مانند پوستر دیواری سنتی ، پوستر دیواری خط نستعلیق ، پوستر دیواری رنسانس و... انتخاب شود.

محبوب‌ترین پوستر دیواری های کافی شاپ

در این قسمت به بررسی طرح‌هایی که بیشترین طرفدار را در بین کاغذ دیواری مناسب کافی شاپ دارند می‌پردازیم.

1- رنگ تیره

امروزه اکثر کافه‌ها دیزاینی تیره دارند زیرا اکثر مشتریان که عموما از قشر جوان نیز هستند، محیطی تاریک را برای صرف قهوه و خوراکی ترجیح می‌دهند زیرا هیجان‌انگیزتر و شاعرانه‌تر است. به همین دلیل ما بیشتر پوستر دیواری مشکی را در کافی شاپ ها می‌بینیم.

2- طرح نوشته‌های انگلیسی

بسیاری از کافه‌ها برای آنکه محیطی شیک‌تر و جوان‌ پسند داشته باشند، دیوارپوشی با نوشته‌های انگلیسی استفاده می‌کنند، که می‌تواند متنی انگیزشی یا عاشقانه و یا نام خوراکی‌های موجود در یک کافه و یا حتی کلماتی ساده باشد. پوستر دیواری نوشته انگلیسی باید جذب کننده و زیبا باشد زیرا بطور کامل فضای کافه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

3- طرح قهوه و خوراکی

اکثر کافی‌شاپ‌ها طرحی از خوراکی‌های موجود و یا دانه‌ها و فنجان قهوه را استفاده می‌کنند. این نوع پوستر دیواری ها برای هر نوع دیزاینی قابل اجراست زیرا نوع کاربری یک محیط را به طور واضح و شفاف یادآوری می‌کند. ضمن اینکه طرح پوستر کافی شاپ دانه قهوه می‌تواند اشتهابرانگیز نیز باشند.

4- طرح منو

این نوع دیوارپوش نیز بسیار محبوب است و با طراحی جذابی منو کافی‌شاپ را روی دیوار نصب می‌کنید و ضمن زیبایی بصری ایجاد شده، تمام موارد منو نیز بصورت کامل روی دیوار قرار می‌گیرند. بعضی از این طرح‌ها نیز منوهای دکوری هستند که فقط کاربردشان زیباتر ساختن محیط است و آیتم‌ها با منوی واقعی کافه کمی متفاوت است.

5- پوستر دیواری با زمینه طرح چوب

این نمونه‌ها نیز محیطی بسیاردوست داشتنی خلق می‌کنند. پوستر دیواری طرح چوب ، با رنگ‌های تیره و روشن که روی آنها طرح‌هایی مرتبط با فضا وجود دارد. از آنجایی که عموما در کافی‌شاپ‌ها برای جذابیت بالا قسمتی را با چوب کار میکنند یا آیتم‌هایی از این متریال در محیط قرار داده می‌شود، و این امر ممکن است هزینه‌های بالایی در پی داشته باشد، شما می‌توانید تنها با نصب یک پوستردیواری طرح چوب همان شکل فضا را ایجاد کنید.

جنس پوستر دیواری کافی شاپ

از آنجایی که کافه‌ها محیطی پررفت و آمد هستند که آلودگی زیادی به خود می‌گیرند و بیشتر در معرض آسیب قرار دارند بهتر است روی جنس‌های بادوامی مانند آلفا، الماسی و یا نانو طرح دلخواهتان را سفارش دهید. زیرا این اجناس قابل شستشو و با مقاومت بالا هستند. اگردوامی بسیار بالاتر از اجناس کاغذی می‌خواهید ضمن آنکه بتوانید پس از مدتی دیوارپوش را از روی دیوار کنده و در جای دیگری نصب کنید باید جنس‌های پارچه‌ای و یک تکه را مدنظر قرار دهید.