نمایش 1–48 از 816 نتیجه

امروزه زندگی در شهرها و مشغله‌های فراوان کاری، فرصت حضور در طبیعت را از افراد گرفته است. تحقیقات ثابت کرده است که بودن در طبیعت استرس و افسردگی و فشار روانی را از ما دور می‌کند. اما چطور می‌توان مشکل نداشتن زمان و دوری از مناطق طبیعی را حل کرد؟ زیرا در بسیاری از شهرهای بزرگ حتی دسترسی به فضای سبز نیز مشکل است. یکی از بهترین راه‌ها مشابه سازی فضای طبیعی در منزل است.

البته هر شخص با تمام مشغله های روزمره باید زمانی را برای حضور در طبیعت حتی بطورهفتگی یا ماهانه محیا کند. در چنین شرایطی می‌توان از شبیه سازی طبیعت در منزل استفاده کرد. با خرید پوستر دیواری طبیعت باکیفیت و وضوح بالا می‌توان این‌کار را انجام داد.

 

پوستردیواری سه بعدی طبیعت

پوستردیواری‌های سه بعدی طرح‌های متنوعی دارند. پوستردیواری طبیعت از نوع سه بعدی حس بودن در طبیعت را به بیننده القا می‌کند. زیرا با ارائه‌ی یک تصویر سه بعدی نمایی کامل از منظره به ما می‌دهد. این تصاویر با وضوح و کیفیت بسیار بالا به چاپ می‌رسند. این سبک راعموما با تصاویری مانند راهی در جنگل یا پلی چوبی به سمت آبشار و... می‌بینیم.

پوستردیواری طبیعت در اتاق خواب و پذیرایی

فضای اتاق خواب یکی از مهم‌ترین نقاط منزل محسوب می‌شود. زیرا در این محیط به آرامش می‌رسیم و خستگی یک روز پرکار را از بین می‌بریم. بنابراین مهم است که این فضا سرشار از آرامش و حس مثبت باشد. یکی از راه‌های ایجاد چنین محیطی استفاده از ‌پوستردیواری‌ طبیعت است. می‌توان از طرح دریا و آسمان که آرام‌بخش هستند استفاده کرد یا طرح‌های نشاط آور کوهستان و جنگل را روی دیوار نصب کرد.

عموما پوستردیواری‌ها را روی یک دیوار اصلی استفاده می‌کنند و برای دیوارهای دیگر از کاغذدیواری یا رنگ استفاده می‌کنند. برای محیط پذیرایی بیشتر از طرح‌های گل و شکوفه در طبیعت استفاده می‌گردد. اما شما می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود از طرح‌های متفاوت‌تری نیز استفاده کنید. برای دکوراسیونی که دارای آیتم‌های تزیینی زیادی است و به قولی خلوت نیست حتما از طرح‌های یک دست مانند دریا و آسمان که به دور از شلوغی و جزییات زیاد هستند استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از پوستردیواری طبیعت

 

1- ایجاد آرامش و نشاط

همان‌طور که حضور در طبیعت آرامش‌بخش است. نصب یک پوستردیواری باکیفیت در منزل نیز می‌تواند حسی مشابه در افراد ایجاد کند.

2- جذابیت بصری بالا

شما می‌توانید با نصب پوستردیواری طبیعت از منظره‌ای جالب و خاص در سرزمینی بسیار دور محیطی چشم‌گیر ایجاد کنید. تصاویری از طبیعت وجود دارد که بسیار دیدنی و چشم‌نواز هستند و به لحاظ بصری از جذابیتی بالا برخوردارند و باعث می‌شوند بیننده چند لحظه بصورت ناخودآگاه مجذوب منظره شود.

 

3- بزرگتر نشان دادن فضا

پوستردیواری‌هایی که منظره‌ای با چشم‌انداز وسیع را مانند کوهستان‌های مه گرفته و زیبا یا راهی جنگلی که درختان از نمای نزدیک و دور پیدا هستند را نشان می‌دهند، محیط را بزرگتر بنظر می‌رسانند. درواقع تصاویری که دارای عمق هستند این خاصیت را دارند. هنگام خرید پوستردیواری طبیعت به این نکته نیز توجه کنید.

 

محبوب ترین طرح‌های پوستردیواری طبیعت

 

1- طرح جنگل

نگاه کردن به طبیعت و جنگل استرس را از انسان دور می‌کند. حتی شاخه ای به نام طبیعت درمانی وجود دارد که با قرار دادن افراد در مناظر طبیعی و زیر نور ملایم خورشید اقدام به درمان افسردگی و مشکلاتی از این دست می‌کند. طی یک پژوهش که روی دو دسته از دانشجویان انجام گرفت، مشخص شد هورمون نشان دهنده سطح تنش در آن‌هایی که دوشب را در جنگل گذرانده بودند پایین‌تر از اشخاصی بود که این زمان را در شهر بودند. بنابراین پوستردیواری‌هایی با طرح جنگل نیز از چنین خاصیتی هرچند به میزان کم‌تر برخوردارند.

شما می‌توانید از یک پوستردیواری با طرح جنگل که نور خورشید از لابلای شاخه‌ها به نفوذ کرده برای اتاق خواب خود استفاده کنید و هر صبح با دیدن این منظره انرژی مثبت بگیرید.

 

2- طرح دریا و آسمان

تاثیر مثبت نگاه کردن به دریا و شنیدن صدای امواج آن به حدی بالاست که طی تحقیقاتی مشخص شد، بودن در این فضا بخشی از مغز را که مسئول عواطف است درگیر کرده و از این طریق احساسات منفی را دور می‌کند و آگاهی بهتری به انسان می‌بخشد. شما می‌توانید با نصب یک پوستردیواری در پذیرایی یا اتاق خواب فضایی با حس و حال مثبت ایجاد کنید. پوستردیواری‌هایی با طرح ساحل و دریا جزو پرطرفدارترین ها هستند.

پوستردیواری طرح آسمان نیز علاوه بر اینکه برای سقف استفاده می‌شود اگر تصویری از آسمان و دریا را نشان دهد می‌تواند انتخابی عالی برای دیوار اتاق خواب باشد. تاثیر آرامش‌بخش تصویر آسمان بر کسی پوشیده نیست و طرح‌هایی افقی که نیم آن آسمان و نیمی دیگر دریاست محبوبیت زیادی دارند.

 

3- طرح کوهستان

روان‌شناسان به خیلی از افرادی که از یکنواختی زندگی رنج می‌برند کوهنوردی و حضور در کوهستان را پیشنهاد می‌کنند. یکی دیگر از محبوب‌ترین طرح های پوستردیواری طبیعت طرح کوهستانی است. کوهستان حسی از شکوه و عظمت به بیننده القا می‌کند. یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعی کوهستان است. پوستردیواری‌های کوهستان خصوصا طرح‌هایی که دارای عمق هستند حسی بسیار مثبت به فضا می‌دهند.

 

نکات مهم در خرید پوستر دیواری طبیعت

پوستردیواری‌ها سبک‌های مختلفی دارند وهر شخص با توجه به دکوراسیون فضای مدنظر خود و طبق سلیقه شخصی طرحی خاص را انتخاب می‌کند. اما قبل از اقدام به خرید به چند نکته مهم که در مورد پوستردیواری‌ طبیعت و بطور کلی سبک منظره وجود دارد باید توجه کنید:

  • تصاویر بسیار بزرگ را برای فضاهای کوچک استفاده نکنید زیرا باعث کوچک‌تر بنظر رسیدن محیط خواهد شد.
  • اگر برای فضایی بطور مثال اتاق خواب از طرح جنگل که رنگی سبز دارد استفاده می‌کنید برای روتختی و پرده سعی کنید از دیگر رنگ‌هایی که در جنگل وجود دارد مانند رنگ چوب در طیف‌های مختلف استفاده کنید. از این طرق فضایی کاملا چشمگیر و جذاب ایجاد میکنید.
  • دقت کنید پوستردیواری طبیعت را به تولیدکننده یا فروشگاهی سفارش دهید که مطمئن باشید از تصاویری با کیفیت و وضوح بسیار بالا استفاده می‌کند. زیرا برای چاپ پوستردیواری‌های طبیعت اگر از تصویری با وضوح پایین یا حتی متوسط استفاده شود نتیجه کار کاملا ناامیدکننده و به دور از زیبایی بصری خواهد بود. در مجموعه دیواردکور از تصاویری با وضوح فوق‌العاده بالا برای چاپ این سبک پوستردیواری استفاده می‌شود.