سبد خرید 0

کاغذدیواری ساده

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 1 دی 1401 در ساعت 15 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتما جمله معروف زیبایی در سادگی است به گوش شما نیز خورده است. اما واقعا سادگی می‌تواند زیبایی چشمگیری ایجاد کند؟ کاغذدیوار‌هایی با سبک ساده به شما نشان خواهند داد که این جمله صحیح است البته به شرط آنکه در فضای درست قرار گیرند. کاغذدیواری‌ها به لحاظ ظاهری دارای چند سبک مختلف هستند، از جمله پتینه، گلدار، مدرن، کلاسیک و راه راه و ...که هریک جذابیت‌های خاص خود را دارند و باید در فضاهای مناسب استفاده شوند.

درواقع طرح‌ها باید با فضا همخوانی داشته باشند، بطور مثال طرح‌هایی با نقوش بزرگ برای محیط‌های کوچک انتخاب خوبی نیستند. در این بین به کاغذدیواری‌هایی با طرح ساده برمی‌خوریم که مانند کلیدی برای بسیاری از درهای بسته ظاهر می‌شوند. به این معنا که در اکثر فضاها این نوع کاغذدیواری قابل استفاده است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در ادامه این مقاله به بررسی کاغذدیواری ساده از جهات مختلف خواهیم پرداخت.

کاغذدیواری ساده را در چه فضاهایی می‌توان استفاده کرد؟

کاغذدیواری ساده می‌تواند در هر سبک دکوراسیونی بدون محدودیت مورد استفاده قرار گیرد. اما در سبک مینیمال و مدرن این نوع کاغذدیواری‌ها جلوه ای بسیار جذاب خواهند داشت. در سبک مینیمال همه ی اجزا به ساده ترین حالت در فضا قرار می‌گیرند و دیوارپوش‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند پس از کاغذدیواری ساده استفاده می‌شود و نتیجه ای عالی خواهد داشت. در سبک مدرن نیز کاغذدیواری‌های ساده می‌توانند جلوه ای چشمگیر به فضا بدهند، آن‌هم تنها به واسطه اضافه کردن رنگی خاص به این فضا، بطور مثال برای فضایی مدرن با رنگ کرم استفاده از دیوارپوشی ساده که رنگی سرمه ای دارد محیطی بسیار شیک و خیره کننده ایجاد خواهد کرد.در بسیاری از اوقات کاغذدیواری‌های ساده بعنوان مکملی در کنار مدل‌های طرح‌دار و به خصوص کاغذدیواری‌های کلاسیک قرار می‌گیرند تا از این طریق از شلوغ شدن بیش از حد دیوارها جلوگیری کرده و دیوارپوش‌های طرح‌دار زیباتر بنظر برسند.

استفاده از کاغذدیواری با طرح گلدار، هندسی یا داماسک به تنهایی در یک محیط باعث شلوغی و خسته کننده شدن آن فضا خواهد شد و نصب دیوارپوش ساده در کنار این محصولات الزامی است. یک کاربرد دیگر کاغذدیواری ساده که بسیار محبوب است، نصب آن روی دیوار اکسنت یا شاخص است به این شکل که دیواری را که ‌می‌خواهید متفاوت‌تر از دیگر نقاط باشد و به نوعی به چشم بیاید با یک کاغذدیواری ساده و بافت دار یا با رنگی متفاوت می‌پوشانید و محیطی خلاقانه و جذاب به وجود می‌آورید. دیوار شاخص توجه افراد را در کوتاهترین زمان به خود جلب می‌کند پس نصب یک کاغذدیواری با طرح ساده اما رنگی خاص آن فضا را بسیار شیک و دیدنی خواهد کرد.

انواع کاغذدیواری‌های ساده

کاغذدیواری‌های ساده با وجود سادگی دارای مدل‌های مختلفی هستند که هریک می‌توانند در محیطی خاص استفاده شوند.

کاغذدیواری بافت دار

بسیاری از کاغذدیواری‌های ساده مانند انواع مخمل و جیر با وجود سادگی دارای بافتی خاص هستند که با انعکاس نور در آنها این بافت جذاب آشکار می‌شود و حس و حالی متفاوت به محیط می‌دهد. در واقع این مدل کاغذدیواری‌ها به محیط بعد می‌دهند.

کاغذدیواری ساده پتینه

این سبک کاغذدیواری ساده بسیار محبوب و پرطرفدار است. طرح پتینه به حالتی ساده و محو در آنها کار شده است. و با نگاه به آن‌ها دیواپوشی ساده را می‌بینیم که نقش پتینه محو، جلوه ای ملیح به کاغذدیواری بخشیده است.

کاغذدیواری تک رنگ

این مدل کاغذدیواری‌ها که رنگی یکدست در سراسر محصول دارند، بیشتر بعنوان مکمل در کنار نوع طرح‌دار استفاده می‌شوند یا اینکه دیوار اکسنت را با رنگی متفاوت و خاص پوشش می‌دهند.

کاغذدیواری اکلیل‌دار یا شاین

این سبک کاغذدیواری‌ها که با نام متالیک نیز شناخته می‌شوند با اکلیل‌های ریزی که دارند بسیار چشم‌نواز و زیبا بنظر می‌رسند. بعضی از آنها نیز دارای نقوشی ساده و محو در پس زمینه هستند.

کاغذدیواری با طرح محو

حتما شما هم کاغذدیواری‌های جذابی را دیده اید که از دور جلوه ای کاملا ساده دارند اما از نزدیک که نگاهی به آن‌ها می‌اندازید خطوط یا نقوش محو و ریزی را مشاهده می‌کنید که در اثر انعکاس نور زیبایی خود را آشکار می‌سازند. بیشتر آنها رنگ‌های متالیک و براق دارند. این نوع دیوارپوش‌ها نیز در دسته محصولات با سبک ساده قرار می‌گیرند.

مزایای استفاده از کاغذدیواری ساده

 1_ این نوع کاغذدیواری ها بسیار دیر تکراری یا دمده می‌شوند. یا شاید بهتر است بگوییم هیچگاه از مد نخواهند افتاد و این خاصیت سادگی است. برعکس مدل‌های طرح‌دار که ممکن است پس از مدتی دلزدگی ایجاد کنند، نوع ساده همیشه زیبا بنظر می‌رسد.

2_کاغذدیواری ساده مثل دیوارپوش‌های طرح‌دار محیط را شلوغ نخواهند کرد و لازم نیست بسیاری از آیتم‌های دکوراسیون داخلی را حذف یا ساده‌تر کنید تا از شلوغی فضا بکاهید. بلکه کاغذدیواری‌هایی با طرح ساده دست شما را در دیزاین بازتر خواهند گذاشت.

_3یکی دیگر از نقاط قوت این سبک کاغذدیواری توانایی بالای آن برای ست شدن در هر فضایی است. دکوراسیون شما سبکی مدرن، مینیمال، کلاسیک یا نئوکلاسیک داشته باشد در هر صورت هیچ محدودیتی برای استفاده از کاغذدیواری با سبک ساده نخواهید داشت.

4_ با توجه به اینکه گفته شد این مدل کاغذدیواری دمده نخواهد شد در نتیجه زمان بیشتری قابل استفاده خواهد بود و به لحاظ مالی به صرفه تر است. مدل‌های طرح‌دار به دلیل قدیمی شدن، پس از مدتی نیاز به تعویض دارند اما در دیوارپوش‌هایی با سبک ساده چنین مشکلی نخواهید داشت.

نتیجه گیری

در این مقاله کاغذدیواری ساده را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادیم. درواقع این سبک کاغذدیواری را می‌توان مناسب هر فضا و دوره ای دانست. زیرا کهنگی واز مدافتادن برای این محصولات بی معنی است پس سالیان طولانی قابلیت استفاده را دارند و با تمامی سبک‌های دکوراسیون داخلی به آسانی هماهنگ خواهند شد.

شما حتی می‌توانید تنها با استفاده یک دیواپوش ساده که رنگی خاص و متفاوت دارد فضایی چنان چشمگیر بسازید که از عهده ی پرنقش و نگارترین کاغذدیواری‌ها نیز ساخته نیست. همانطور که اشاره شد حتی مدل‌های ساده نیز انواع متفاوتی دارند که هر یک از جذابیتی خاص برخوردارند.این نوع دیوارش‌ها درهرمحیطی قابل استفاده اند. اما فضاهایی که می‌توان بیشترین بهره را از آنها برد نیز نام برده شد. از جمله دیوارشاخص، کنار کاغذدیواری‌های طرح‌دار بعنوان مکمل یا در سبک مینیمال و مدرن که به تنهایی قابل استفاده هستند.

 

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()