راهنمای نصب

ابزار های مورد نیاز

از شما برای خرید از دیواردکور سپاسگزاریم. در اینجا راهنمای نصب مختصری را برای شما آورده ایم تا بتوانید به راحتی و بصورت اصولی پوستر دیواری خود را نصب کنید. مطالعه این راهنما ریسک وقوع اشتباهات احتمالی را کاهش خواهد داد.

در حالی که ما تمام تلاش خود را میکنیم که محصولات به درستی و سالم به دست شما برسد ، حتما پیش از نصب و آنپک کردن کالا ، از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود هر گونه مشکل طبق سیاست های مرجوعی کالا دیواردکور میتوانید محصول را برگشت داده و هزینه را تمام و کمال دریافت کنید.

آماده سازی مهم ترین بخش نصب موفق کاغذ دیواری است

رفع نواقص دیوار پیش از نصب آن باعث میشود تا پوستر دیواری به درستی روی دیوار بنشیند و تا سال های سال زیبا به نظر برسد. مهم است که برای آماده سازی برای نصب پوستر دیواری هرگونه کاغذ دیواری که از قبل روی دیوار نصب بوده را جدا کنید؛ همچنین دیوار باید عاری از هرگونه آلودگی مانند خاک ، گرد و غبار ، میخ و پیچ و… باشد. همچنین در صورت وجود هر گونه سوراخ روی دیوار ، بایستی آن سوراخ پر شود و سطح دیوار کاملا صاف باشد.

از خشک بودن تمام سطوح دیوار اطمینان حاصل کنید. گچ قدیمی دیوار باید پایدار و بدون کپک باشد و گچ جدید باید کاملا خشک شود.

همچنین پیشنهاد میشود دیوارها را به آرامی سمباده بزنید تا یک سطح صاف داشته باشید و سپس دیوار را با یک برس تمیز گردگیری کنید.

شروع نصب

وقتی مطمئن شدید که دیوارهایتان تمیز، خشک و به درستی آماده شده اند ، میتوانید شروع به نصب پوستر دیواری نمایید.

1- کاغذ خود را آماده کنید

بسته کاغذ دیواری را باز کرده و از درستی ابعاد آن اطمینان حاصل کنید. کاغذ دیواری ها طبق ابعاد سفارشی شما در پنل های چندتایی بسته بندی شده و و برای شما ارسال میشود. توجه داشته باشید که از چهار طرف کاغذ دیواری 5 سانتی متر به عنوان پرتی در نظر گرفته شده است. همچنین پنل ها به ترتیبی که باید نصب شوند، از چپ به راست شماره گذاری می شوند.

2- یک خط راهنمای عمودی بکشید

با کشیدن یک خط مستقیم به صورت عمودی، به عرض پنل از لبه دیوار، یک خط راهنما با استفاده از تراز و نوار  متر ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا پنل را در جای خود قرار دهید.

3- کاغذ پشتی را خارج کنید

اولین پنل خود را بردارید و با دقت مقدار کمی از بالای پوستر دیواری را از کاغذ پشتی جدا کنید. قسمت بالای پنل را روی دیوار قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که لبه سمت راست با خط عمودی شما در یک راستا است. با احتیاط بقیه پوستر دیواری را از کاغذ پشتی جدا کنید و به آرامی آن را روی دیوار بچسبانید و به سمت پایین پنل حرکت کنید. اگر نیاز به جابجایی مجدد هر قسمت از پنل دارید، کافی است مقدار مناسب را از دیوار جدا کرده و دوباره اعمال کنید. همانطور که به پایین می روید به آرامی پوستر دیواری را صاف کنید.

4- به نصب پنل ها ادامه دهید

سایر پنل ها را طبق مرحله قبل نصب کنید. دقت کنید که پنل ها لب به لب هم و بدون همپوشانی کنار هم نصب شوند. همچنین پیش از اعمال هر پنل ، مطمئن شوید که الگو یا تصویر با پنل قبلی مطابقت دارد.

5- قسمت های اضافه را حذف کنید

وقتی همه پنل ها نصب شدند، با دقت قسمت های پرت را در بالا، پایین و سمت چپ و راست دیوار با یک تیغه تیز برش دهید.