مقالات کاغذ دیواری

تفاوت پوستر و کاغذ دیواری

پوستردیواری و کاغذدیواری دو آیتم پرطرفدار برای پوشش دیوارها محسوب می شوند. تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری موضوعی است که باید از چند جهت مورد بررسی قرار گیرد. این متریال ها دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به بررسی هردو خواهیم پرداخت.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری دیدی روشن به مخاطبان ارائه دهیم. تا از این طریق انتخابی معقول و مناسب فضای مورد نظرشان داشته باشند.

فرق کاغذ دیواری و پوستر

1- تفاوت در قیمت

در این قسمت به تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری در حیطه ی قیمت آنها می پردازیم. یکی از عوامل تعیین کننده در خرید یک محصول قیمت آن است. اما برای آنکه مقایسه درستی بین دو متریال مختلف داشته باشیم باید هردو آن ها کیفیتی مشابه داشته باشند. امروزه جنس های متنوعی از پوستردیواری و کاغذدیواری در بازار وجود دارد. پس به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک همیشه ارزان تر خواهد بود. اما اگر بخواهیم یک کاغذدیواری با جنس معمولی را با یک پوستردیواری که آن هم جنسی معمولی دارد به لحاظ قیمت مقایسه کنیم، قیمت پوستردیواری کمی ارزان تر خواهد بود.

اما گاهی ممکن است در کاغذدیواری ها و پوستردیواری های بسیار باکیفیت این مساله برعکس باشد. یعنی کاغذدیواری ارزان تر از پوستردیواری باشد. درواقع بطور کلی نمی توان گفت که کدام یک ارزان تر است چون قیمت علاوه برجنس، به برند بودن یک آلبوم کاغذدیواری و طراحی خاص یک پوستردیواری نیز بستگی دارد. بطور مثال یک پوستردیواری با طراحی خاص و منحصربفرد قطعا قیمت بالاتری نسب به یک کاغذدیواری با همان کیفیت خواهد داشت. یا اینکه گاهی ممکن است یک کاغذدیواری از یک برند مشهور باشد که طرفداران زیادی دارد، و این مساله روی قیمت آن نیز تاثیر خواهد داشت و از حد نرمال گران تر خواهد بود.

2- تفاوت در تنوع

تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری محدود به قیمت نمی شود. در این قسمت به تفاوت این دو متریال در زمینه متنوع بودن آن ها می پردازیم. همان طور که می دانید امروزه جنس ها و طرح و رنگ های متنوعی برای پوستردیواری ها و کاغذدیواری وجود دارد.

3- تنوع در جنس

جنس های متنوعی برای هردو متریال وجود دارد. در مورد کاغذدیواری ها می توان از جنس های غیرقابل شستشو و کاغذدیواری هایی با روکش پی وی سی که کاملا ضدآب هستند بعنوان متداول ترین اجناس موجود در بازار نام برد.در این بین کاغذدیواری های الیاف طبیعی و نوع گران و پیشرفته ال ای دی، نانوون، پلی استر، فلزی و پارچه ای نیز وجود دارند که خرید و فروش آنها کمتر از دو نمونه ی قبلی انجام می گیرد.

در مورد پوستردیواری ها نیز تنوع جنس بسیار بالاست. اگر پوستردیواری ها را به دسته تقسیم کنیم، جنس های چرم ترک و کتان در دسته ای با کیفیت معمولی و جنس هایی مثل هلندی و مارس در قسمت کیفیت متوسط قرار می گیرند. در این میان پوستردیواری های بسیار باکیفیت مانند آلفا اکلیلی و نانو و الماسی در دسته محصولاتی با کیفیت عالی قرار خواهند گرفت.

4- تنوع در طرح و رنگ

تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری در این قسمت بسیار چشم گیر خواهد بود. اینجاست که پوستردیواری ها بسیار قدرتمندتر از کاغذدیواری ها ظاهر می شوند. در واقع تنوع طرح و رنگ پوستردیواری ها با کاغذدیواری ها قابل مقایسه نیست و طرح و رنگ های بسیار متنوعی از پوستردیواری ها وجود دارد در حالی که کاغذدیواری ها به این اندازه تنوع ندارند. ضمن اینکه طرح ها و تصاویر سفارشی بعنوان پوستردیواری قابل طراحی و چاپ هستند.

تفاوت در کیفیت و ماندگاری

کیفیت و ماندگاری هر محصولی به جنس آن بستگی دارد. در این مقاله که ما قصد داریم تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری را بررسی کنیم، به تفاوت این دو متریال از این جهت نیز می پردازیم. همان طور که قبلا گفته شد، پوستردیواری ها و کاغذدیواری روی جنس های متنوعی به چاپ می رسند پس نمی توان گفت که کدام یک همیشه کیفیت و ماندگاری بالاتری دارد.

در واقع برای دانستن میزان کیفیت هردو متریال باید به چند نکته توجه کنید: اولین چیزی که کیفیت یک دیوارپوش را مشخص می کند قابل شستشو بودن آن است که حتما باید این گزینه را داشته باشد. زیرا دیوارپوش هایی که روکش پی وی سی دارند و به قولی ضدآب هستند ماندگاری بالاتری نسبت به نوع معمولی دارند. دومین مورد میزان ضخامت یا گرماژ کاغذدیواری یا پوستردیواری است، هرچه گرماژ بالاتر باشد ما با محصول باکیفیت تری روبرو هستیم. با در نظر گرفتن این دو نکته هنگام خرید، شما می توانید مقایسه ای هوشمندانه بین دو محصول با قیمتی نزدیک به هم داشته باشید.

تفاوت در نظافت

یکی از عوامل تعیین کننده در خرید یک دیوارپوش قابل شستشو بودن آن است. زیرا دیوارپوش ها مانند هر متریال دیگری طی گذر زمان آلودگی و گرد و غبار به خود می گیرند. بنابراین گاهی لازم است آن ها را با یک دستمال نم دار پاک کنیم.

در این میان دیوارپوش هایی که روکش پی وی سی دارند آسیب نمی بینند. و به راحتی قابلیت نظافت یا شستشو را دارند. اما نوعی از کاغذدیواری یا پوستردیواری که فاقد این روکش هستند به مرور زمان دچار آسیب خواهند شد. تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری را از جهات مختلف بررسی کردیم اما در مورد نحوه نظافت آن ها تفاوت خاصی وجود ندارد.

نتیجه گیری

در این مقاله تفاوت پوستردیواری با کاغذدیواری را بطور کامل مورد بررسی قرار دادیم.در مورد تفاوت قیمت آن ها، همان طور که گفته شد، قیمت هردو بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله جنس هر یک و طراحی خاص و برند بودن آلبوم کاغذدیواری که همه ی این ها قیمت های متفاوتی را رقم خواهد زد اما بطور کلی پوستردیواری های معمولی کمی ارزان تر از کاغذدیواری هایی با جنس معمولی هستند. به لحاظ تنوع نیز پوستردیواری ها تنوع بسیار بالاتری نسبت کاغذدیواری ها دارند.

تفاوت در ماندگاری و کیفیت این دو متریال نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله: جنس و ضخامت و قابل شستشو بودن هر محصول، که تعیین کننده ی کیفیت یک دیوارپوش هستند. نظافت پوستردیواری ها و کاغذدیواری ها نیز تفاوت آنچنانی باهم ندارد. هردو را به شرط آنکه ضدآب باشند، به راحتی می توان با دستمال تر و خشک از آلودگی ها پاک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *